Odešla jsem. Kdyby mě náhodou vážně někdo hledal....

tevuori.blogspot.cz

Jsem tak tlustá... ?!

23. července 2013 v 9:14 | Tevuori

K obědu McFlurry a k večeři hranolky. Jinak nic. Den předtím trocha těstovin, den potom ovoce. Kalorie a kilojouly poletují hlavou jako hejno nepříjemných můr. Abych je vyhnala, půjdu si zaběhat, pak zapadnu na dvě hodiny do fitka a dám si na frak. Večer si dám plechovku Coly a i když mě z toho bolí svaly, udělám tři sta sedů lehů. Protože se nemůžu dívat na du vypouklinku na břiše. Nechápu proč musí mít člověk tolik orgánů v břiše. Asi si nechám vyoperovat poslední žebra... Včera jsem shodila 2 kg, ke svému dalšímu cíli (40 kg) jsem už opravdu blízko.... Dnes na svačinu 2 lžičky nutelly... Nechápu, co mají všichni kolem mě za problém. Nebudu je poslouchat, jen závidí.


A dost. Jdu blít velebnosti. V noci mi bývá obvykle skvěle. To ticho, tmu a energií nabitý vzduch miluju. Ale můžu říct, že čtení pro ana blogů mi pro dnešek tuhle pohodu naprosto rozdupalo v základech. O pro-ana stránkách jsem slyšela už dříve. Ten vzrůstající trend nelze přehlédnout, obzvlášť pokud se zajímáte o to, co se kolem vás děje. Ale dnes, poprvé, snad právě kvůli tématu týdne, jsem zabrousila do "ana vod" a bohužel, nic mě příjemně nepřekvapilo a nevyvedlo z omylu. Chvílemi mi spadla čelist a chtělo se mi nevěřícně křičet. Dokonce ani můj oblíbený Sambora drnkající na pozadí to nevykompenzoval. Bylo mi líto, že si kazím dojmy z jeho krásné hudby takovou šlichtou....

Neuznávám anorexii. Bulimii také ne. Lidí, co se s tím trápí mi líto není. Radikální, ale pravdivé - prostě tady nebudu smáčet tunu kapesníčků, kvůli hloupým malým holkám, které si dobrovolně kazí život. Obdivuju ty, kteří se z toho dokáží dostat, (i když se o to jen pokusí) protože uvědomit si problém je prostě náročné, ale nutné. Někdo do toho spadne, ať už kvůli tlaku okolí, nebo chatrné psychice. OK. Je to jako drogy - žádný rozdíl. Chápu, nesoudím, ale neuznávám.

Nechápu tento model - nejsem se sebou spokojená, chci zhubnout. Na netu hledám dietu. Narazím na ana blog. Vidím tam pokroky autorek. Vidím tam desítky, ne-li stovky, podporujících komentářů. A rázem zahodím za hlavu všechno, co mi kdo o tomhle blbnutí říkal. ( a netvrďte že v dnešní době nejsou mladí dostatečně informováni o tématu ) Když to všichni tak chválí, musí to být pravda. Založím si teda vlastní ana blog a za měsíc odpírání už v tom kolotoči jedu taky.

Víte, já vždycky doufám, že lidé jsou chytřejší, než se tváří. Ale tohle mě děsí a jde na mě z toho škytavka. Protože chytrý přemýšlivý člověk přece nebude své vnitřní rozpory řešit výše vypsaným způsobem. Vždyť to jasně odporuje všem zásadám morálky a pudu sebezáchovy. Řekněte: jsem já takový snílek, který nemá reálné pojetí o světě, nebo jsou opravdu mí vrstevníci tak (promiňte mi to slovo) vypatlaní? Vždyť rozumná bytost, než něco udělá, zváží příčiny a následky, promyslí všechna pro a proti. Copak zásadou lidského bytí není "získat za co nejméně peněz co nejvíce muziky"? Může pro moudrého člověka opravdu těžká nemoc, fyzické potíže a dokonce i smrt být tím nákladem, který není palčivé ideální postavě obětovat?

Asi zním poněkud arogantně. Já vím. A moc dobře vím, co by mi na to řekli mí drazí spolužáci, kteří mě doslova milují. Dozvěděla bych se, že jsem sebestředná, tlustá kráva, šprtka, která sedí celý den doma a nemá žádné koníčky. (OT - když nad tím tak uvažuji, nechápu, co dělají na gymplu. Elita národa a za 4 roky pomalu nevymysleli nic nového. ) Taky by mi řekli, že těm holkám jenom závidím a že bych to měla taky zkusit. Protože je jasné, že každý by radši zemřel na vychrtlost, než žil s pát kily navíc. To je teď přece jasná věc, řídí se tím všichni.

Řeknu to na rovinu. Já svoji postavu nemusím. Mívám slabé chvilky, když vidím pěkné holky, jak je každý obletuje. Když jdu po ulici a potkám dívku/ženu poněkud odpuzujícího vzhledu a vidím, jak se nese. Protože sebeláska se cení, i když by jí zase nemělo být mnoho. Někdy, když se na sebe podívám, jsem smutná. Ale jsem smířená. Se svým tělem trávím spoustu času (:P) a nemám čas na své vnitřní rozbroje, protože mám na práci dost těch mezilidských. Proto jsme se dohodli, že se budeme navzájem uznávat. Navíc - můžu s čistým svědomím říct, že žiju víceméně zdravě, mám pravidelný každodenní pohyb, vlastně že dělám co můžu. Kila dolů sice nejdou, ale když si člověk uvědomí, co dělá dobře, hned se cítí líp a přejde ho veškerá melancholie.

Poruchy příjmu potravy jsou velkým problémem společnosti - ale hlavně jednotlivce. Když ale na ana blozích čtu příspěvky holek, které do toho jdou dobrovolně, vědomě a ještě se tím chlubí, mám chuť jim plivnout do obličeje. Jediné, co se může stát je, že tyhle hloupé zápisky objeví člověk v těžké depresí a spadne do toho - už ale ne tak samovolně jako naše malé mediální hvězdičky.

Navrhované řešení? Pro-ana blogy, ale i ostatní takové aktivity na internetu systematicky potlačovat, promazávat. Holčičkám odebrat notebooky, přestřihnout internetový kabel, proplesknout zleva zprava a nacpat plátkem kuřecího masa se zeleninovou oblohou. Ať se vzpamatují. A neohrožují ty, kterým už život dal zabrat a jsou náchylní k dalším pohromám.

Protože na ženách je krásná ta rozmanitost. :) Upřímně, dámy, nevyberete si také raději muže, který vyčuhuje z řady, než nějakého z namachrovaného, nagelovaného stáda?

Toť můj názor.

Je 0:35, úterý ráno. Jelikož jsme večeřeli brzo, přišel na mě hlad. Teď vylezu z postele a skočím si do lednice pro dvě rajské. Nebudu až do rána o hladu jen proto, že v noci se jíst nemá. :P

Žijte blaze! Dobrou noc.
 


Komentáře

1 Sasha Sasha | Web | 23. července 2013 v 9:33 | Reagovat

včera večer som o jedenástej dojedla pizzu. a čo? citim sa skvelo :D možno niesom najchudšia a najľahšia v okolí, ale aspoň niesom chorá a neubližujem sama sebe.
súhlasím s tvojim člankom, úplne

2 Anne Anne | E-mail | Web | 23. července 2013 v 9:34 | Reagovat

Nepřijdeš mi arogantní, máš zdravý názory. Je fajn udržovat se pohybem, necpat se sladkýma a tučnýma srajdama (i když občas na chuť proč néé) a hlavně tak nějak udržovat nadhled a optimismus, ten sluší nejvíc. Taky občas nechápu co jsem za živočicha, když vrstevníkům tak nějak nerozumím. Taky jsem do žádnýho kolektiv nikdy nějak extra nezapadla a raději si vybírám jednotlivce, co za to stojí.

3 Tevuori Tevuori | Web | 23. července 2013 v 9:47 | Reagovat

[1]: Přece se nebudem furt trápi ta omezova, že? :D

[2]: Ono to sladké občas musí být. Každý si potřebuje jednou za čas osladit život. :D

4 Cata Cata | Web | 23. července 2013 v 11:01 | Reagovat

Miliony vychrtlých holek, všem stejně lezou žebra. Kdo by je chtěl mít doma?
Mě říkají, že jsem hubená. No, pár výhrad k tomu pochopitelně mám, ale co. Vždycky to může být horší. A radši silnější stehna a zadek jako kombajn než aby mi lidi mohli počítat žebra.

Souhlas.

5 paralela paralela | Web | 23. července 2013 v 11:10 | Reagovat

Víš, je to moc hezké, že tenhle názor můžeš mít. Říká to něco o zdravém životě. A možná i dokážu souhlasit, že u spousty lidí je to naprostá idiocie a neschopnost racionálně přemýšlet, protože na to prostě nemají dostatečnou kapacitu mozkovou a jsou velmi ovlivnitelní. Na druhou stranu ale se anorexie nevyhýbá inteligentním lidem. Je to duševní nemoc jako každá jiná, kterou dokážou rozvinou a podpořit určité problémy např. z dětství. Pak už stačí jedna blbá urážka nebo náhodná konstruktivní kritika a je vše bráno velmi vážně. Zatímco na blogu se cítí dobře a mezi svýma. A takovému člověku tvůj přístup nepomůže :-)

6 PaPája PaPája | Web | 23. července 2013 v 11:27 | Reagovat

Jé to moc hezky napsané, čtivé:). Pěkně ses rozepsala :D. Ale chápu to, mě tadyty ana blogy a anorexie naprosto vytáčejí. Nechápu, proč TOHLE dělají. Vždyť chtějí být vlastně dobrovolně nemocné. Je to smutné, tyhle dnešní komunity.

7 PaPája PaPája | Web | 23. července 2013 v 11:27 | Reagovat

Jé to moc hezky napsané, čtivé:). Pěkně ses rozepsala :D. Ale chápu to, mě tadyty ana blogy a anorexie naprosto vytáčejí. Nechápu, proč TOHLE dělají. Vždyť chtějí být vlastně dobrovolně nemocné. Je to smutné, tyhle dnešní komunity.

8 Lenka Zapletalová Lenka Zapletalová | E-mail | Web | 23. července 2013 v 11:36 | Reagovat

Rozhodně mi tvoje názory nepřijdou arogantní. Máš naprostou pravdu. Také bych byla proto aby se takové blogy potlačovaly. Když vidím ty nadšený komentáře dyž tam holčina napíše, že se jí dnes povedlo nesníst vůbec nic a že je na sebe hrdá tak je mi skoro až do pláče. Ale co můžu dělat víc než jí tam nechat poněkud méně nadšený komentář s radami o cvičení, jídelníčku a zdravém rozumu? Nevím, já se taky snažím zhubnout, ale zdravě a pomalu. Ničit si zdraví kvůli tomu aby mi byly vidět kosti? Děkuju pěkně, to radši budu vypadat jak medvídek.

9 gbg gbg | Web | 25. července 2013 v 2:19 | Reagovat

poflusat je vsechny do jedny, jen ukazujou jak to nemaj v hlavě v poradku.. hele ja sama mela obdobi kdy jsem nic moc nejdela, ale spis nebyl cas varit jak ze strany rodicu tak z moji strany a penize jsem radsi cpala do hadru a cig nez si koupit treba fasfood kterej mi zrovna dvakrat nejede.. a takhle to bylo rok v kuse az jsem postupne zhubla neco kolem10ti kilo..lidi si vsimali ze jsem dost zhubla,mela jsem46 kilo a postupne jsem prestala i vnimat hlad. nebyl to zadnej extrem, vedela jsem, ze to neni dobre, ale bylo to zrovna tak tezky obdobi a ja byla vdecna za kazdy typicky cesky jidlo! dokonce kdyz to slo jela jsem za babickou jen tak sama na obed.. a do toho kdyz jsem si cetla tyhle pro ana blogy jak si dobrovolne odpiraj jidlo a ja doma byla o suchym chlebu.... zkopala bych je :D no kazdopadne zivot jde dal, kilo mam ted 49 a bohuzel to nevedu o moc lip. Pritel si me porad vykrmuje, ale teplej obed mam malo kdy. Poradne ani nemam misto kterymu bych rikala domov a o brigade nemluve
.. je to dost tezky bejt mladej dospelej bez ppradny prace s rozbitou rodinou a do toho si udrzovat nejakej zdravej zivotni styl..ale prece takhlr nechci zit vecne..tak proto ted ten blog qt mam aspon prehled a vuli neco zmenit. oh, promin za muj zivotni pribeh :DD az na tu tvou smirovaci taktiku je ten clanek vybornej.

10 David David | E-mail | Web | 13. srpna 2013 v 11:43 | Reagovat

Ty jo, už jsem se lekl, že první odstavec je o tobě. Uf, to bylo pak uklidnění. :-D

Hold někdo jí jako nevím co, ale stejně je hubeňour. Jiný se snaží zhubnout, dělá to dobře, ale nedaří se mu to. Je to prostě i v genech.

Stejně mě třeba více zajímá povaha člověka, než jeho vzhled. Takže na tvém místě bych se tím moc netrápil. ;-) Ale jíst v noci určitě nedoporučuji. :D

Pro ana blogy by měli zrušit a její autorky by se měly léčit... :-!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama