Odešla jsem. Kdyby mě náhodou vážně někdo hledal....

tevuori.blogspot.cz

Cestou necestou s vořechem

16. srpna 2013 v 20:29 | Tevuori
Drazí pozemšťané. Přeji vám krásný večer a doporučuji: Podívejte se z okna na ten krásný západ slunce. Zdraví vás vlak č. 515, SC Pendolino - trasa z Prahy do Ostravy. Aloha.
Někoho ve vedení Českých drah napadla velice moudrá myšlenka. Dát místenky do pendolina na e-shopu zadarmo. No posuďte sami... Einstein se svojí žárovkou se může jít zahrabat. A proto jsem si (a taky proto že pes do Regiojetu ani do Lea nesmí) vybrala pro svou cestu společnost, která si snad konečně začíná uvědomovat, že už má nějakou konkurenci. Ale řeknu vám, že to pendolino je stejně fajn. Je to pohodlné, pěkné z venku a nekinklá se to jako Leo.
Ale nejlepší je asi stejně žluťásek.

No, takže jsme se dneska s vořechem vydali na dloouhatánskou cestu z Ústí nad Labem až domů. Vořecha, který zatím jel vlakem jen nějakých 20 minut v životě, pár věcí překvapilo. První problém nastal při cestě z Ústí do Prahy. Bylo otevřené okno a Max se prostě nedokázal smířit s okolo projíždějícími vlaky. Vrčel na ně, klepal se a pak nemohl usnout. Okno ale zavřít nešlo, páč bychom v tom kupé jinak asi chcípli.

Další nepřítel nás čekal v Praze na hlavním nádraží. Jezdící schody od tabule k východu se nejprve jevily jako nepřekonatelná překážka. Vořech se zapustil po kotníky do pevné podlahy, přirostl a odmítal na platformu vlézt. Za mnou se začala hromadit fronta netrpělivých lidí. A já nevěděla co dřív. Vzít do ruky Maxe a nechat kufr na pospas? Nebo nechat Maxe čeka nahoře, až se vyvenčím na trávníku před halou, počuchám se s fenkou bígla a občůrám všechny rohy? Naštěstí se nechal přemluvit. A za odměnu pak dostal kousek croissantu.

Čímž se dostávám k další vtipné věci. Jelikož nebylo v plánu, že Max zůstane se mnou v Ústí a pojede vlakem, neměli jsme náš náhubek. Museli jsme teda koupit nový, ale nepodařilo se nám sehnat ten náš. A tak jsem zjistila, že ten nový náhubek je naprosto nahouby, protože, i když může otevírat držku, chuchat, olizovat si nos , nacpat mu k puse odměnu za eskalátor je nemožné. Jedna díra je moc vysoko, druhá moc nízko. Chudák voříšek se na mě díval tak smutně, až jsem ho vzala stranou, náhubek sundala, dala mu odměnu a náhubek nasadila zpátky.

Další tragédie! S náhubkem se nedají lízat kulky!! :(

Nyní jsme projeli Suchdolem, sluníčko už zapadlo a za půl hodiny budeme na místě určení, v Ostravě, kde nás bude čekat páneček. Voříšek si cestu pendolinem velice užívá. Vymíšlí četné spací polohy, takže má vždycky alespoň jednu nohu, čumák nebo ocas ve dveřích. Pravidelně si odfukuje, z čehož mají lidi kolem děsnou srandu. Přibližně napůl trasy mezi Pardubicema a Olomoucí si hrdě vykročil do uličky (aby ho všichni viděli) , kde si protáhl nejprve přední nohy (a vydal charakteristické Errghh! - smích), pak přední, načes zívl (Hauuua - smích) odešel zpátky k sedadlu stočil se a opět sladce usnul. Je to komediant, asi ho dám na brigádu do Holyvůdu, kde mi v nějaké hlavní roli vydělá pár melounů.

Už tady nabalil asi šest holčiček do pěti let a jednoho tříletého chlapečka. No není to ťuťuňuňu pejsek?

Teď vypadá tak, že se bojím, jestli ho v Ostravě vzbudím. :D A to jsem se bála že se bude bát/nudit/až příliš dobře bavit. Až na tu komedii v uličce je to zlato. Vydržel šesti hodinouvou cestu.

Potlesk pro mého psa!!!

(Omluvte drobné errory - nečetla jsem to po sobě.)
 


Komentáře

1 Sasha Sasha | Web | 16. srpna 2013 v 20:34 | Reagovat

tlieskam tvojmu psovi, baličovi detí :D

2 Kája Kája | Web | 16. srpna 2013 v 20:58 | Reagovat

Radši ni nemyslím na to, jak by taková cesta probíhala s Fifinem.

3 Tevuori Tevuori | Web | 16. srpna 2013 v 21:35 | Reagovat

[1]: Děkuji za projev účasti s mým psem. Vyřídila bych mu to, ale zapadl do boudy, kterou 3 týdny neviděl a vypadá to, že do rána nevyleze. :D

[2]: Vás by za štěkání vyhodili už v Pardubicích. :D Nebo by vám udělali speciální zastávku. :D

4 David David | E-mail | Web | 16. srpna 2013 v 22:43 | Reagovat

No ještě Pendolinem, tak to ses měla maximálně. :-) Nejradši jezdím LE, ale SCP je pro mě vrchol luxusu. Tak to je na každém, jaké má preference. :-)

Jinak ono by to byl celkem problém u průvodčího, kdyby náhubek nebyl. Ale jak vidím, zvládli jste to skvěle. Pes bez náhubku se ti skvěle odměnil, co? :-)

5 Kája Kája | Web | 17. srpna 2013 v 9:54 | Reagovat

[3]: On by neštěkal, pokud by tam nic nevrzalo, nebyl žádný jiný pes a pokud by nikdo z ostatních cestujících nejedl nic dobrého. :D Jestli zvláštní zastávka, tak jedině u toho slunečnicového pole! :D

6 Tevuori Tevuori | Web | 18. srpna 2013 v 17:29 | Reagovat

[4]: Právě proto jsem mu ho radši celou cestu nechala, i když on zrovna není ten typ psa, který by náhubek potřeboval. Když jsem mu ho ale konečně v Ostravě sundala, právě to první, co začal dělat, bylo, že si pečlivě očistil a podrbal své samčí nádobíčko.

[5]: No.. Ten vozík s kafem celkem vzrgotal. :D Prsi byli ve vagonu asi tři další, ale všichni byli "kapesní". :D A o tom chlapíkovi, co se vedle mě furt cpal sladkostma jsem ti už říkala. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama