Odešla jsem. Kdyby mě náhodou vážně někdo hledal....

tevuori.blogspot.cz

Osude, jsem povolanej!

3. září 2013 v 8:00 | Tevuori
V sobotu (31.8) jsme se loučili s prázdninami. A letos stylově. Místní ví, že se v F-M citiy konal 1. ročník (a doufám, že ne poslední) akce s názvem Rocková slezina. Máte-li chuť na neobjektivní a nepovedený "fotoreport" čtěte dál.
"Protože víme, že byste na ty mladý nepřišli…"
Zahlásil pan pořadatel. A měl naprostou pravdu. Mám chuť se jít schovat za strom, jak se stydím. Já vážně chtěla jít na celou akci a zafandit i těm místním začínajícím kapelám. Jenže počasí, jenže čas, jenže lenost. Dopoledne jsem balila do tater (viz. zde), pak začalo krutě lít a pak už bylo pozdě jít podporovat mlaďoše. Takže jsme s K. fakt dorazily až na naše oblíbené -

".. a tak jsme pozvali Škwor!"

Ano, naši oblíbení Škwor. Přiznám se upřímně - doma si je nikdy nepustím. Pro mě jsou koncertní kapelou, na které chodím zapařit naživo. Asi jako Citron. Prostě to na youtube nemá takovou atmosféru.


Co se samotného vystoupení týče, bylo to skvělé. J Mám dojem, že si to kapela užila, i když publikum bylo spíš menší, jako by klubové. Kotel ale byl, a myslím, že byl i docela akční. Líbilo se mi, jak chlapi mezi sebou na podiu komunikovali - pohledem, šťouchancem, nebo i poznámkou šeptanou do ucha. Tak se pozná kapela, která se cítí v pohodě.


Víte co na Škworech miluju nejvíc? Zpěváka. Vypadá drsně a má strašně zajímavý hlas. Líbí se mi, jak zpívá hlavně v těch pomalejších písních - je to zajímavý kontrast.


Co k nim na závěr? Inu, ušetřila jsem spoustu peněz, protože jsem si nekoupila jejich tričko. Ani mě to nemrzí, koupím si ho jindy, teď se radši rozšoupnu na konci září ve Švajcu.


Dymytry rodino, zazpíváte si se mnou?
Dymytry jsou naší milovanou a nenáviděnou ikonou moderní české hudební scény. Šli raketově nahoru - a to přece vůbec není true, ani underground. Ale víte co? Mně je to šumafuk. Mi se Dymytry líbí ne kvůli jejich popularitě, ale protože mi jejich hudba prostě sedí. Je to to pravé ořechové, když se člověk potřebuje masakrózně vyřádit.


Zlé jazyky tvrdí, že jsou populární jen kvůli image. Ale o tom to přeci je. Kdo chce v dnešním showbyznysu uspět, musí se něčím lišit. A těch maskovaných kapel u nás zas tolik není - zaručený úspěch. Každý se snaží vyniknout a jim se to zrovna daří - když k tomu hrají pohodovou a fajn muziku, není na co si stěžovat. Navíc, mi se ty jejich masky líbí. Jsou nápadité, a kluci v těch sukních vypadají moc pěkně. (slint) A aspoň si můžou ladit nástroje sami a nezkazí si tak velkolepé entré. Naladí, převléknou se do masek a jdou hrát.. To je chytré, no ni? (to je blbost, já vím. )


Navíc Dymytry dělají skvělou show. Komunikují s publikem, dobře skládají playlist a vědí, jak na tom podiu "skákat". Ten kontakt s publikem prostě dělá strašně moc. Lidi v davu jsou ovce (všichni to víme) a strašně je baví békat, hulákat a vřískat. A třískat hlavou a pogovat a posílat vzkazy kamarádům do nebe a vypískávat ožralé protestující. Dymytry nám to nabízí a my to berem. A mě to prostě baví taky. Jsem ovce.


Dymytry se mi na slezině opravdu moc líbili. Vystoupení mi přišlo daleko uvolněnější a kvalitnější než na Masters of Rock. Možná to bylo tím skvělým bubenickým předělem. Opravdu souhlasím s tím, že za bubnem DM3 sedí jeden z nejlepších bicmanů u nás. To sólo bylo opravdu luxusní.
A
kotel se opravdu povedl. Nikdy bych neřekla, že okres F-M je schopný dát dohromady takovou partu. Doufám, že Dymytry rodina bude růst čím dál víc, i když třeba za rok už prostě Dymytry nebudou číslem 1 v diskusích o současné české metalové scéně.


Povolanej, jsem povolanej, povolanej jsem, jsem povolanej, povolanej, jsem král všech!

"Jsme unavené."
A opět důvod zůstat zahanbeně stát v koutě. Dymytry skončili a my se rozhodly odejít domů. V deset hodin jsme opouštěly sobotní akci. Ale byly jsme fakt unavené, ráno nás obě čekalo vstávání, takže snad se to dá pochopit.

Takže z celé Rockové sleziny jsem nakonec viděla jen své oblíbence. Ale akce to byla povedená - něco takového u nás ve městě dlouho chybělo. Doufám, že se z toho stane tradice a že ten Arakain na příští rok není jen povedená fáma.
 


Komentáře

1 Aňa Aňa | E-mail | Web | 18. března 2014 v 22:17 | Reagovat

S křížkem po funuse, ale přece. Mladé kapely snad budou příště. Report není vůbec špatný. Sice vzpomínkový, ale čte se dobře. Fotek tak akorát, protože kdo chce celý koncert jen fotit? Ale je fajn, že někdo fotí aspoň pořádným mobilem a nepřekáží v kotli s nějakou šunkou, ze které ty fotky za moc nestojí...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama