Odešla jsem. Kdyby mě náhodou vážně někdo hledal....

tevuori.blogspot.cz

Leden 2017

Narušená důvěra

29. ledna 2017 v 23:55 | Tevuori
Někdy stačí jeden chybný krok, aby pohár trpělivosti přetekl. Třeba ten, týkající se situace na blog.cz

Ač příliš nepublikuji, blogovou scénu aktivně sleduji. A jsem přesvědčená, že každý jeden z členů místní komunity si
všiml, že:
  • tu už dávno nepanuje dávná příjemná atmosféra.
  • vedení se chová velmi arogantně.
  • se dějí podivné věci s autorským klubem.
  • se vytrácí jistá soudržnost.
  • se již nějakou dobu objevují zvláštní indicie, které svědčí o špatné situaci a neprosperitě platformy.
  • atd. (čtěte například zde nebo zde)

Blogování pro mě vždy znamenalo svobodu. Možnost vykřičet do světa své myšlenky a případně vyvolat diskusi - a to beze strachu před jakoukoliv perzekucí a bez svazujících ošemetných pravidel.

Bohužel, toto je minulostí, blog.cz se stává místem plným cenzury, vykonstruovaných procesů (vyhazování z AK pod naprosto zcestnými důvody) a potlačování těch, kteří se znelíbí vyšší moci. Už déle mi v hlavě pluje paralela s totalitou. A vážení přátelé, já nemám totality v lásce. Rozhodla jsem se emigrovat, dokud můžu.

Fakt, že službu využívám zdarma, dle mě ještě nedává jejímu provozovateli právo mou aktivitu na ní bezdůvodně a dle vlastní vůle omezovat. Toto by prostě neměla být země jednoho vládce. Navíc vládce blbce.

Nevím, zda tento článek nebude vyšší mocí odstraněn z povrchu zemského (možná s celým blogem). Ale mi na tom úplně nezáleží. Už nějakou dobu jsem chtěla svou blogovací zálibu obrátit vzhůru nohama a nový začátek na nové platformě se v tomto kontextu jeví jako ideální příležitost. Nedrží mě tu žádní pravidelní čtenáři a v autorském klubu jsem nikdy nebyla, tudíž ani privilegium zobrazování na titulní straně se mě netýká. S sebou si odnesu jen pár svých nejlepších článků a zbytek nechám v archivu jako pomník zašlé slávy.

Těším se na sledování zdejší situace z povzdálí. Dle posledního článku na Srdci by se to tu mohlo vyvinout zajímavým směrem. Ale obávám se, že náprava škod napáchaných za poslední měsíce potrvá dlouho....